Мета:
Освітня : закріпити знання, вміння, навички
учнів у розв’язанні задач, прикладів та рівнянь на всі арифметичні дії зі
звичайними дробами
Виховна: виховувати
працьовитість,наполегливість, самостійність
Тип уроку: урок закріплення знань, умінь, навичок
Обладнання: комп'ютери, програма «MyTestX», сайт http://learningapps.org/, картки із завданнями, піктограми у вигляді
сонечок.
Хід уроку.
Девіз уроку
Хто нічого Хто
нічого
Не помічає, Не
вивчає,
Той нічого Той
вічно плаче
Не вивчає. І
скучає.
Ф. Сеф
І.Організаційний момент
Наш урок ми побудуємо у взаємозв'язку з
комп'ютером. Будемо працювати так, щоб сподобалось усім.
ІІ. Перевірка
домашнього завдання.
Здійснюється
шляхом звірки з картками, на яких записані правильні розв'язки домашнього
завдання.
ІІІ.Актуалізація
опорних знань.
1.
Вправа «Замкнене коло»
Перед
тим, як відправитися в мандрівку, давайте
перевіримо ваш багаж знань необхідний нам для цього уроку. Для цього ви повинні
виконати вправу «Замкнене коло». Отже,
повторюємо теоретичний матеріал з теми «Дії з дробами». Зараз учні отримають
картки. Ті учні, які не отримали картку, спостерігають за відповідями тих
учнів, які мають картки. Картка складається з двох частин. У лівій частині
записане запитання, у правій – відповідь на запитання іншої картки. Картки
занумеровані. Гра полягає в тому, що учень, у якого картка під номером 1,
зачитує завдання. Інші учні переглядають відповіді на своїх картках і той, у
кого є правильна відповідь зачитує її, а потім читає запитання зі своєї картки.
Гра продовжується доти, поки не вичерпаються всі запитання та відповіді.
№1 Який дріб називається звичайним?
|
Звести дроби до спільного знаменника, а потім додати
або відняти за правилом додавання і віднімання дробів з однаковими
знаменниками.
|
№2 Як перетворити неправильний дріб у мішане число?
|
Цілу частину помножити на знаменник дробу, дадати
чисельник. Отриманий результат записати у чисельник, знаменник залишити той самий.
|
№3 Назвіть основну властивість дробу.
|
Добуток яких дорівнює 1.
|
№4 Як додати (відняти) дроби з різними знаменниками?
|
Потрібно ділене помножити на дріб, обернений до
дільника.
|
№5 Які дроби називаються взаємно-оберненими?
|
Це число записене у вигляді
|
№6 Як помножити дріб на дріб?
|
Чисельник поділити на знаменник. Неповна частка – це
ціла частина дробу, остачу записуємо у чисельник, а знаменник залишаємо той
самий.
|
№7 Як поділити дріб на інший дріб?
|
Чисельник помножити на чисельник, а знаменник на
знаменник. Отриманий результат скоротити, якщо це можливо.
|
№8 Як перетворити мішане число у неправильний дріб?
|
Якщо чисельник і знаменник дробу помножити або
поділити на одне і те саме число, то дріб від цього не зміниться.
|
2. Мотивація.
- Чи знаєте ви, коли вперше стали
використовувати слово «дріб»? І хто ввів це слово?
Розв'язавши приклади і відкривши
пазл, Ви довідаєтеся ім'я й прізвище цього математика.
Леонардо Пизанскій - (Leonardo
Pisano) (Фібоначчі, Fibonacci) (1180-1240), італійський математик. В основній
праці "Книга абака" (1202) першим систематично виклав досягнення
арабської математики, чим сприяв знайомству з ними в Зах. Європі. Він же в 1202
році ввів слово «дріб» і першим став використовувати сучасний запис дробів.
ІV. Удосконалення знань і умінь
1.
Індивідуальне розв'язування рівнянь
Учням роздаються три
типи рівнянь, відповідно до їх можливостей. Той, хто перший розв'язав своє
рівняння записує його на дошці, інші відповідно звіряють правильність
2.
Руханка
Тепер трошки
відпочинемо та повеселимось.
Я називатиму
числа, якщо правильний дріб - ви
підстрибуєте
, якщо
неправильний дріб - присідаєте
, якщо мішане
число -
плещете у долоні.
3. Колективне розв’язування
задачі
Розв'язання задачі проведемо за допомогою інтерактивної
технології «Мозковий штурм»:
«Кажіть усе, що прийде у голову».
«Критикуєш – пропонуй, пропонуєш -роби».
«Розширення запропонованої ідеї заохочується».
Варіанти розв'язання.
І-ий спосіб:
1)1-(0,1+
2)600 * 0,1=
60 (км)
|
ІІ-ий спосіб:
1) 0,1 * 600 =
60 (км)пропливли в 1 день
2)600*
3)600 -
(60+480)=60(км)
|
4.Самостійна
робота
Учні виконують самостійну роботу у програмі MyTest
V.
Підсумок уроку.
Розгадування кросворду у програмі http://learningapps.org/.
Рефлексія
Що ми сьогодні робили на уроці?
Які теми повторили ?
Виразіть свої емоції після цього
уроку вибравши відповідну картинку.





Чекаю на нові розробки уроків з використанням ІКТ.
ВідповістиВидалити