Тема уроку:
«Розв'язування
вправ і задач на пропорції, масштаб і поділ числа у заданому відношенні».
Мета уроку:
- удосконалити
вміння розв'язувати рівняння на пропорції; застосовувати ці знання до
розв'язування задач; удосконалити практичні навички і вміння до знаходження
відстані на карті і на місцевості.
- активізувати
пізнавальну діяльність учнів; формувати культуру усного і писемного математичного мовлення;
розвивати логічне мислення.
- виховувати
інтерес до вивчення математики.
Тип уроку:
удосконалення знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
Привітання
вчителя, виявлення відсутніх учнів на уроці, повідомлення девізу уроку.
Девіз:
«Хто багато працює, той заслуговує заохочення»
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
№
625 4х=240; х=60;
3·60=180 кг заліза.
№629 4х-2х=12;
2х=12; х=6. 2·6=12 см, 3·6=18 см,
4·6=24 см.
№633 1)25 л молока – 3 л вершків
35 л молока – х л вершків
х=4,5 л вершків
2) 25 л молока – 3 л вершків
х л
молока – 7,5 л вершків
х=62,5 л молока
ІІІ. Мотивація навчання.
Французький
вчений математик Анрі Пуанкаре сказав: «Наука складається з фактів, так як
будинок складається з каменів. Але набір фактів це ще не наука, так як каміння
ще не будинок». Ви знаєте вже багато
фактів про пропорцію і масштаб, і нашим сьогоднішнім завданням буде узагальнити
ваші знання, щоб їх можна було застосувати для розв'язування різноманітних
задач і вправ.
Тема
сьогоднішнього уроку: «Розв'язування задач і вправ на пропорції , масштаб і
поділ числа у заданому відношенні».
ІV. Актуалізація знань та умінь.
Вправа
«Мозговий штурм»
1.
Що таке відношення?
2.
Що таке пропорція?
3.
Яка основна властивість пропорції?
4.
Що таке прямо пропорційна залежність?
Навести приклад.
5.
Що таке обернено пропорційна залежність?
Навести приклад.
6.
Як знайти відстань на місцевості?
7.
Як знайти відстань на карті?
8.
Як знайти масштаб карти?
V. Розв'язування вправ на дошці.
1.
Троє учнів виходять одночасно до дошки і кожен розв'язує відповідне завдання,
після чого пояснює хід його розв'язку.
Знайти
невідомий член пропорції: 1) х:8=3:12;
2)
; 3)
.
2.
Вправа №669 з підручника.
3.
Три трактористи обробляли поле. Площі полів, оброблені ними, пропорційні числам
1, 1,5 і 2. Розділіть зароблені ними 1800 грн відповідно до частин вкладеної
праці. (400 грн, 600 грн, 800 грн).
Той
учень, який першим розв'язав задачу пояснює хід розв'язку, інші звіряють
правильність виконання у своїх зошитах.
VІ. Інтерактивна вправа «Акваріум».
Учитель
поділяє учнів на три групи відповідно по рівнях. Кожна з груп отримує своє
завдання. Перша група сідає в центрі і обговорює розв'язок задачі, інші
слухають, тоді друга група сідає в центрі і обговорює розв'язок задачі, інші
слухають і нарешті третя група сідає в центрі і обговорює розв'язок задачі,
інші слухають.
Задача
для першої групи: Довжина газопроводу 360 км. Зобразити цей
газопровід відрізком, якщо масштаб 1:10000000.
Задача
для другої групи: Довжина відрізка, що зображує автомагістраль
Київ-Полтава на карті з масштабом 1:5000000 дорівнює 6,8 см. Скільки часу
потрібно, що дістатися з Києва до Полтави, якщо рухатися зі швидкістю 85 км/год?
Задача
для третьої групи: Відстань
між двома селищами на одній карті дорівнює 10 см, а на іншій – 4 см. Масштаб
першої карти дорівнює 1:50000. Знайти масштаб другої карти.
VІІ. Підсумок уроку.
1.
Різниця найбільшої і найменшої сторони
трикутника дорівнює 15 см. Знайти середню сторону трикутника, якщо сторони
відносяться як 3:4:6.
|
А 3х+6х=15
|
Б 3х+4х+6х=15
|
|
В 6х-3х=15
|
|
Г 3х+4х=15
|
|
Дано пропорцію 18:3=48:8.
Як записати основну властивість
пропорції?
|
А 18·48=3·8
|
Б 48:3=18:8
|
|
В 18:3=48:8
|
|
Г 18·8=3·48
|
2.
Запитання: Мотоцикліст за деякий час долає відстань 250 км. Яку відстань
подолає мотоцикліст за той самий час, якщо збільшить швидкість в 2 рази.
3.
Рефлексія.
VІІІ. Домашнє завдання.
Виконати
завдання для підготовки до контрольної роботи на ст.126 підручника.
Скачати конспект можна тут.
Скачати конспект можна тут.
Немає коментарів:
Дописати коментар